איזון הוליסטי

מה זה בעצם איזון הוליסטי?

משמעות המילה הוליסטי היא "שלם".
כלומר שהאדם הבוחר להתבונן בחייו מצליח לקבל את עצמו כמו שהוא, שלם.
ללא חסרים, ללא שיפוטיות וביקורת פנימית ולאהוב  את עצמו בדיוק כמו שהוא.

הבלבול יכול להתבטא בהרבה דרכים, כמו להתעסק ב"פגם" זה או אחר בגופינו, או לרדוף אחר חוויה, סממן או חפץ חיצוני ולתלות בו את האחריות והתקווה לאושר שלנו.

כיום אנחנו נמצאים בעידן שנותן מקום להתפתחות הזאת מביא למרכז הבמה את השונות והיחודיות שכל אחד מביא מעצמו. כולנו כמו צבעי הקשת שזוהרת מבפנים וזוהרת לבחוץ.

סיימנו את עידן הקורבנות, התסכול והבלבול ואנחנו מוכנים לקחת אחריות על האושר שלנו.

כל אחד נתקל בחייו בקושי שדרכו הוא מגיע להתנסויות שונות שפותחות לו פתח לשינוי פנימי עמוק, אפשר לקרוא לזה מסע או תהליך, שינוי או דרך.

איך עושים את זה? איך מנערים מעצמנו שנים של ביקורתיות?

ביקום/ בעולמנו קיימות דרכים רבות שונות ומגוונות גם מתחומי המדע וגם מתחום הרוח.
גם הפסיכולוג, התרפיסט, מדריך הנוער, המורה לריקוד, ליוגה, המטפל דרך בישול/ בעלי חיים/אומנות/שירה המגע הצחוק הדרמה, שיטת גרינברג, עיסוי רקמות עמוקות וכו וכו'

כולם וכולנו מנסים להגיע למקום הזה של שלווה פנימית, אל קו האמצע הליבה והאיזון. המקום שבו אנו מפסיקים את המרדף אחרי משהו שיגרום לנו להרגיש טוב יותר בתוכנו עם עצמנו ולהבין שהכל בסדר כבר עכשיו, שאין לאן לרוץ, שכל מה שקורה בחיינו הוא מדוייק ומי שאנחנו זה מצויין כבר עכשיו.

בואו נדמה את המילים שלנו לאוכל: בכל פעם שאנחנו מזינים את עצמנו באוכל מחשבתי שלילי שאני מדמה אותו "לתפוח רקוב",  אנו מזינים ומזמנים לעצמנו מצב של מסכנות וקורבנות. מחשבות שכאלה אינן מזינות את הגוף והנפש אפילו מחלישות אותו ואת האנרגיה שלנו.
כמו בטבע, אנחנו נובלים, מתכנסים בעצמנו היציבה משתנה הביטחון העצמי נחלש ואנחנו דוחים מאיתנו את הטוב בעולם ובמי שאנחנו.

ברגע שאנו בוחרים להזין את עצמנו ובוחרים את התפוח המתוק, האדום והטעים- המחשבה הטובה שמזינה את הלב משם קל לנו לראות ולקבל את עצמנו בדיוק כמו שאנחנו וגם לתת מעצמנו את הטוב שבנו.
אז החיים מחייכים אלינו, אנשים שנקרים בדרכנו אומרים לנו "כן!" שמחים בחברתנו, סומכים עלינו ונותנים לנו מהטוב שבהם בחזרה.

אז כשמישהו שואל אתכם "מה העניינים?" חייכו ואמרו "הכל מצויין".
בואו נבחר להוציא את המסכנות מהלקסיקון היומיומי ונבחר באופטימיות ושמחה בלב.

אני מלווה את המטופלים שלי במסע שהם בוחרים כדי למצוא את השמחה בלבם ולאהוב את עצמם בדיוק כמו שהם באמצעות הבודי-ספין ובאמצעות קלפי הפשטות שבאלוהות. דרכם הם מצליחים להתבונן פנימה ולברוא את הדרך שנכונה להם.

אתם מוזמנים באהבה.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *