סדנת זוגות תאימסאג'

יש לי שירות במיוחד לזוגות  שאני רוצה להציע לכם סדנה להתנסות חווייתית במגע

אוהב מצחיק ופשוט לחיבור מחודש דרך מגע.

אפשר כמתנה ליום נישואין של אינטימיות מצחיקה פשוטה וכיפית

אפשר זוג אחד או שני זוגות ואפילו חבורה

מה לומדים בסדנה? זהו מפגש על מזרון בבגדים נוחים, שבו מתנסים אחד על השני בטכניקות מהטיפול התאילנדי

האדם שמעניק את הטיפול מתרגל יוגה ותוך כדי נותן מגע לאהובו או לאהובתו.

הסדנה מאוד חווייתית ומשלבת עבודה עם שמנים ארומתיים, עבודה עם קלפי מודעות לחיבור פנימה.

מטרת הסדנה היא לתת כלים למגע אוהב ומרפא ולהנות מהפשטות שברגע מהכיף שבמגע

הסדנה מתקיימת בקיבוץ עין השופט ואורכה 3 שעות.

אם אתם רוצים לשמוע פרטים נוספים

ואם מדבר אליכם מוזמנים ליצור איתי קשר

ייתרונות עיסוי הריון

עיסוי הריון מלטף מעניק לאשה ההרה ייתרונות פיזיים ומנטאליים יחד. במהלך ההריון אישה חווה כל כך הרבה שינויים בכל תחום בחייה, ומגע מכיל, שמטפל ומשכך את כל העומסים והמתחים, והכאבים, הוא מבורך עבור כל אישה הרה. לפניכן מעט מהייתרונות שמביא עימו עיסוי בהריון.

הפחתה של נפיחות

בצקת, או נפיחות במפרקים במהלך הריון, נגרמת לעתים קרובות על ידי זרימת דם מופחתת ומגבירה את הלחץ על כלי דם הגדולים ברחם הכבד. עיסוי רקמות רכות מסייע להמריץ את זרימת הלימפה בגוף בכדי להפחית את ריכוזי הנוזלים במפרקים הנפוחים, משפר את פינוי הפסולת מהרקמה.

שיפור של כאב עצבי

כאב עצבי נחווה על ידי נשים רבות בשלבי הריון מאחר והרחם נשען על שרירי רצפת האגן והגב התחתון.
הלחץ של הרחם הגדל מותח את שרירי של הרגל העליונה ותחתונה, גורם להם להתנפח ולפעיל לחץ על עצבים סמוכים. עיסוי מטפל בעצבים המודלקים באמצעות שיחרור המתח בשרירים הסמוכים. נשים רבות חוו הפחתה משמעותית בכאב העצבי במהלך הריון באמצעות עיסוי רגיל.

הקלה רגשית

הריון מביא עימו לעתים התרגשות אדיררה ציפייה דאגות ומתחים בנוסף קשיי שינה שינה וקשיים פיזיים. אנחנו הנשים חוות את מכלול שק הרגשות יחד עם שינויים הורמונליים שעשויים והוציא אותנו מדעתנו. עיסוי בהריון עוזר לך להתמודד ולווסת את המתחים זהו טיפול שמוענק במיוחד לך ונותן מרחב בטוח ושקט לטפל בעצמך להרשות לעצמך ויסולהתפנק. ההקלה הנפשית שתרוויחי מטיפול הוליסטי תאפשר לך לחדש את האנרגיות הרגשיות ולחזור לאיזון שלעתים חומק מאיתנו.

עיסוי בהריון כחלק מטיפולים בהריון

היתרונות של עיסוי יכולים לשפר עבור נשים הרות רבות את הבריאות הכללית לפני הלידה.
תוך כדי הדרכה והייעוץ של המטפל, ניתן לשלב עיסוי כחלק שגרתי מטיפול טרום לידתי, כתוספת רגשית ופיזית מוכחת לשיפור תוצאות הריון-שיפור במצב בריאותם של האם והיילוד.
מומלץ
להתייעץ עם המיילדת שלך או רופא הנשים לפני תחילת כל פרקטיקה טיפולית חדשה.

יתרונות פוטנציאליים נוספים של עיסוי לפני לידה:

הפחתה בכאבי גב
הפחתה בכאבי מפרקים
שיפור בזרימת מערכת הדם והלימפה
הפחתה בבצקת
הפחתה במתח השרירים ובכאבי ראש
מתח וחרדה מופחתים
חמצון משופר של רקמות ושרירים רכים
שינה טובה יותר

מדוע חשוב לקבל עיסוי הריון ממטפל המוסמך לכך?

מטפל מוסמך בעיסוי הריון מודע לנקודת לחץ הנמצאות על הקרסוליים ועל פרקי הידיים שיכולות לגרות בעדינות את שרירי האגן, שכוללים את הרחם. מטפל מוסמך בעיסוי הריון יוכל למנוע לחץ ספציפי ומכוון לאזורים אלה במהלך ההריון.
כל אישה שחוותה התכווצויות מוקדמות או צירי ברקסטון היקס עקביים צריכה להתריע על כך בפני המטפל שלה על מנת שידע להימנע מלחץ על נקודות אלה.

על אילו מצבים נוספים עליי לדווח למטפל לפני ביצוע עיסוי הריון?

הריון בסיכון גבוה
יתר לחץ דם הנגרם בהריון (PIH)
רעלת הריון
צירים מוקדמים
נפיחות חמורה, לחץ דם גבוה, או כאבי ראש חמורים פתאומיים.
לאחר לידה

האם עיסוי הריון בטוח לאורך כל ההריון?

נשים יכולות להתחיל טיפול עיסוי בכל נקודה בהריון בשליש הראשון, שני, או שלישי.
מעסים רבים יסרבו להציע עיסוי לאישה שנמצאה עדיין בשליש הראשון שלה בגלל הסטטיסטיקה המוגברת להפלה הנמשכת לאורך 12 השבועות הראשונים של הריון.

אפרת פינקס- מטפלת מוסמכת בעיסוי הריון בקליניקת "מגע משלים" בקיבות עין השופט בצפון.

רגשות מייצרים מציאות

הדרך ההגיונית שולחת את הרצון שלי לגרש  את המחשבות ולהאבק ברגשות השליליים, להפוך אותם לחיוביים ומהר.

גם לי זה קורה, שהבוקר התעוררתי בלי חשק לכלום. מרוקנת עצובה אפשר אפילו לומר מיואשת. פשוט אבודה.
אין לזה קשר למציאות, כי שום דבר לא השתנה באמת מאתמול פשוט הרגשות מציפים אותי בלי שליטה.

יש בכולנו רצון שהחיים שלנו יהיו רצופים ברגשות חיוביים ושנמנע מעצבות ותחושות לא נוחות. גם עליי התזונה המחשבתית משתלטת בצורה שלילית ומורידה אותי למטה, הרבה דברים משפיעים על מצב הרוח שלי, וברור לי שזה חלק בשינוי פנימי שמתחולל בי. היום קמתי ככה. והחלטתי פשוט לתת לזה להיות. אני מבינה שיש ימים כאלו וזה חלק משיעור החיים.

אז מה עשיתי? איך הצלחתי לפנות מקום לרגשות השליליים ויחד עם זאת לתפקד בחיי היום יום?

כשנכסתי לחדר הטיפולים (בעצם הגעתי לעבודה) הקדשתי 5 דקות לאיסוף עצמי ולהתמקדות בקו האמצע שלי (דמיון מודרך). הזכרתי לעצמי שאני בת-אדם שעומדת על האדמה ושואבת ממנה את הכוח והבטחון והיציבות שחסרים לי. המשכתי ועליתי במעלה הגוף עד האגן ושם הנעתי את אנרגיית האדמה במסלול מעגלי ימינה שמאלה קדימה אחורה, לקחתי נשימה עמוקה ודמיינתי שהתנועה יצרה כדור אור שעולה למעלה ומפעיל מחדש את כוח החיים שלי, החיוניות והאהבה שלי לעצמי על כל המורכבות של הרגע הזה עם כל הרגשות שעולים בו. כדור האור עלה עד ללב, לבית החזה משם לראש ולעין השלישית ועד לכתר שמעל לראשי, שם לקחתי עוד נשימה עמוקה והורדתי את הכדור בחזרה ללב ומשם לידיים ועד קצות האצבעות.

light-ball

התהליך הזה איפשר לי להכנס "נקייה" לטיפול  ולהיות קשובה למטופל מבלי שרגשותיי יהוו מחסום והפרעה בעבודה שלי.

בכל זאת כשהסתיים הטיפול ליוו אותי הרגשות השליליים והייתי זקוקה לדרך שבה אוכל לפרוק אותם.

במהלך חיינו אנחנו מתמודדים עם המון מצבים שמעמידים מולינו את הפער בין מציאות חיינו לבין איך שהיינו רוצים שהיא תהייה. זה מכניס אותנו של חוסר נוחות, אכזבה ותסכול ולאורך זמן אנחנו מזינים את עצמנו ברגשות שליליים שמחלישים אותנו בסופו של דבר.

אז מה אתם חושבים שעשיתי? ברור שבכיתי. כי המנגנון הזה קיים בנו בדיוק לצורך הזה, פריקת רגשות.
אני מזמינה אתכם לבכות ולשחרר החוצה, אל תמנעו מעצמכם את הדמעות הן מנקות את התסכול, הכעס ואת הרגשות השליליים, אני פוגשת הרבה אנשים שמתאפקים מלבכות, מחזיקים את עצמם ולא מתנקים מהאנרגיות השליליות. חלקם מגיעים למצב כרוני של איפוק וזה יכול לעבור מהרובד הרגשי לרובד הפיזי ולגרום לפגיעה בגוף הפיזי שמתבטאת ככאב.

 הבכי הוא כלי לשחרור העצמי אשר מנקה מאיתנו עומסים רגשיים ומפנה מקום לרגשות חדשים שיגיעו.

בעצם אחרי שבכיתי יצרתי אתחול מחדש לגוף שלי, ליום הזה ולשבוע הזה.
אחרי ששחררתי והתפנה אצלי מקום, בחרתי להזין את עצמי מחדש ולהזכיר לעצמי שאני טובה בדיוק בדיוק כמו שאני וכל מה שקורה בחיי מדוייק עבורי.

ללא ספק הבוקר הזה קיבל תפנית חדשה, האנרגיה שלי לא התמקדה בגירוש הרגשות השליליים אלא בהזמנת רגשות חדשים. זה עבד, אני כבר מרגישה יותר טוב.

בהתכווננות שלי כמטפלת במגע קיימת הידיעה שהמגע מזרים דם ואנרגיה ויכול להוביל את הגוף לשחרור חסמים בלתי רצויים בגוף ובנפש. למשל בטיפול בודי-ספין המטופל יכול לחוות שיחרור כזה שיוביל אותו לו לאתחול מחדש ובאותה מידה גם בעיסוי שאני עושה.

לקראת האביב אני מזמינה אתכם לפנות מקום לרגשות חדשים, לשנות את הסדר ולהפוך את הבלבול ללבלוב., להתנקות ולהתחדש.
באהבה.

 

הקשבה הוליסטית בטיפול משלים

חווית ההקשבה בטיפול משלים

הגוף עובד כל הזמן וברגע שמאפשרים לו ריפוי ושקט אז הריפוי מתרחש.

כאשר אנו מגיעים לטיפול, לפגוש את עצמנו, לפגוש מגע, אנרגיה, להפעיל את כל החושים יחד המיקוד שלנו הוא לנוחות למה שנעים לו והוא מצליח להרפות עוד קצת. הריפוי מגיע מתוך דיאלוג פנימי, מתוך הקשבה לעצמנו, לריחות, לתחושות הגוף, לצלילים שבאים מבחוץ ולהשפעה שלהם על המחשבה שלנו.

בטיפול שלי חלק מהאבחון משלבת עבודה עם קלפים ולאחר השיחה המטופל שוכב על המיטה והידיים שלי  נעות  בתוך ריקוד מרגישות את השרירים, את הנשימה, מאבחנת איפה כואב איפה מתכווץ, היכן הנשימה פחותה, באילו נקודות הגוף מתכווץ או מתוח.

אני מתייחסת בפן הפיזי לאנטומיה של השרירים, לשלד, לזרימת הדם, לנשימה בגוף, לזיעה לחום, לקור ומכוונת לכל הרבדים שיש באדם באותו הרגע.

המגע יוצר חום ומרכך את הגוף, משדר תחושה שהכל בסדר. תשומת הלב בטיפול מופנית לאן שמורגשת אי נוחות וזה מפעיל את המוח ששולח לשם ריפוי. הגוף שלנו כל הזמן מרפא את עצמו ובטיפול אנחנו מאפשרים את המרחב הזה של אהבה וחמלה לעצמנו.

הידיעה שהגיע הזמן ללכת לטיפול

כשאנו באים לטיפול לרוב זה ממקום של כאב, חוסר נוחות, משהו מוציא אותנו מאיזון, מעורר בנו מחשבה, לפעמים רגש חזק  עולה ומעורר אותנו. ברגע שאנו נמצאים בנקודה הזו הגוף מעורר אותנו להתבוננות וזו הזדמנות לפרמט את עצמינו מחדש, להתעורר ומזמינה אותנו להתבוננות פנימה ורצון לחיות ולהיות שמחים בתוך הגוף שלנו.

זוהי ידיעה פנימית שהגיע הזמן להניע משהו בגוף לאמץ ראייה אחרת, להגיע למקום שאני מרגיש שמשהו פועם בי. קול פנימי שאומר לי לעשות שינוי, שאולי כדאי להסתכל על הדברים אחרת, לשנות את כללי המשחק בחיים שלי ולהיות בנקודת התחלה של ריפוי.

הלב הוא מרכז אנרגטי שמסמל עבורנו את פעימת החיים, הרצון לחיות, הרצון להיות נוכח בזמן הזה בהווה. בלהיות מי שאנחנו במציאות של חיינו. כאילו שהלב הוא המרכז שנע במעגלים- הוא פועם ומהדהד את האנרגיה של החיים בגוף.

מתחת ללב יש את הצ'אקרה הרביעית- מקלעת השמש שהיא מרכז שאחראי על כוח הרצון שלנו על האמונה ב"אני" בחיים ובדרך שלי היא חלק מהחזון הפנימי שיש לנו עם הגוף שלנו ועם המרחב שלנו.

2 הצארקות האלה נפתחות כאשר ידיעה פנימית מכוונת אותנו לריפוי.

הצ'אקרות הם מרכזים אנרגטיים  הקיימים בנו כחלק מחמישה גופים המקיפים אותנו: הגוף הפיזי הגוף האתרי הגוף הריגשי הגוף המנטלי והגוף הרוחני.

האנרגיה הקוסמית

אנחנו יודעים שהאנרגיה נמצאת סביבנו והמטפל בטיפול הוא כלי לאנרגיה הזאת. התודעה של המטפל מכוונת אליה ממקדת אותה בגוף ובזכותה זה קורה. האנרגיה הזאת נקראת גם "ארובת -אור" היא מזמינה אלינו את התדרים הגבוהים לטיפול.

האנרגיה שנמצאת סביבנו כחלק מהקוסמוס נמצאת בכל מקום, גם בגוף שלנו הפיזי, ממנה מורכב הגוף. היא כוונת הנשמה ובכדי ליצור ריפוי אנחנו בוחרים להיות מודעים אליה ולהדק אותה כתנור פנימי של אנרגיה טובה נכונה ומרפאת.

האנרגיה הקוסמית היא חלק מהגוף שלנו ועלינו להכיר ולדעת שישנה אנרגיה כזאת. גם המדענים יודעים שיש אנרגיה וכל אחד בוחר לכנות אותה בשם שמתאים לו.

בטיפול אני מכוונת את המודעות שלי, את ההבנה שיש גוף אנרגטי שגם אליו אני מתייחסת בטיפול וזה עוד מקום/ כלי עבורי להקשיב באמצעותו לגוף.

הקשר בין עיסוי גוף וטיפול רוחני אנרגטי

אין הפרדה בין הגוף הפיזי לגוף הרוחני. הם חלק מהשלם ואינם נפרדים. בטיפול אני מתייחסת לגוף הפיזי תוך הקשבה לגוף הרוחני הרגשי והמנטלי והאתרי יחד.

כשאני מאפשר לעצמי טיפול אני מרגיש וחווה את ההוויה שלי מתוך הקשבה ללא שיפוט מאפשר לעצמי שקט להקשיב לגוף שלי. פה מתבטא אומץ הלב הרצון לריפוי שטמון בכל אחד מאיתנו.

צריך להתייחס לכל הרבדים הם חלק מאיתנו, פשוט לתת לזה מקום. לאפשר לזה להיות חלק מאיתנו, מהשלם שאנו.

פטרת ציפורניים- עשר דרכים לטיפול טבעי

הנה 10 דרכים לטיפול טבעי ובייתי של פטרת ציפורניים!*

פטרת ציפורניים היא בעיה נפוצה מאוד, התסמינים כוללים דלקת, נפיחות, הצהבת הציפורן עיבוי של הציפורן או התפוררותה. בדרך כלל פטריה בציפורן אינה כואבת אלא אם כן הזיהום מתפשט.

בתנאים מסוימים כמו רמות חריגות של חומציות (PH) העור הפטרייה בציפורן תשגשג, הדבר יכול לנבוע ממערכת חיסונית מוחלשת, חשיפה ממושכת לסביבה לחה כולל גרביים מיוזעות, היגיינה לקויה ואו סוכרת. אם הפטרייה אינה מטופלת היא יכולה לגרום לפיצול, שבירה או אבדן הציפורן במלואה.

החדשות הטובות הן שהפטרייה ניתנת לטיפול טבעי או בייתי ועשוייה להרפא לחלוטין בתוך חודש או חודשיים!

 1. חומץ תפוחים- חומץ תפוחים יכול לסייע במניעת התפשטות של פטרת ציפורניים ובו זמנית הורג את החיידקים והפטריות. מוהלים את החומץ במים ביחס של 1:1, ומשרים את הרגל בתמיסה למשך 30 דקות מידי יום. בסיום יש לייבש ביסודיות את הציפורן. ניתן לערבב את החומץ עם קמח אורז גרוס גס ולהפכו למשחת פילינג אותה יש לעסות על הציפורן מספר פעמים בשבוע.
  אם תתמיד בטיפול תוכל בתוך שבועות ספורים להבחין בשיפור.
 2. שמן עץ התה- לשמן עץ התה תכונות חיטוי שיעילות מאוד בטיפול של פטרת ציפורניים ובסוגים שונים של דלקות עור. מערבבים מספר טיפות שמן עץ התה בכפית של שמן זית או שמן קוקוס. בעזרת כדור צמר גפן מספיגים את התמיסה על הציפורן הנגועה במשך 10 דקות ולאחר מכן בעזרת מברשת שיניים שפשפו את הציפורן בעדינות. יש לחזור על הפעולה פעמיים- שלוש ביום.
 3. סודה לשתייה – סודה לשתייה זמינה ברוב המטבחים ויכולה לשמש כדי לרפא פטרייה בציפורן ולנטרל ריחות לא   נעימים בכפות הרגליים.
  יש לערבב חצי כוס סודה לשתיה עם רבע כוס מי-חמצן 3% וחצי כוס של מלח מגנזיום גפרתי (אפסום) עם ארבע כוסות מים חמים. לאחר ערבוב יסודי מוסיפים רבע כוס חומץ לבן לתמיסה.
  יש להשרות את הציפורן בתמיסה פעמיים ביום למשך 10 דקות במשך כמה שבועות.
 4. חומץ לבן – חומץ לבן הוא אחד המרכיבים הטובים לטיפול נגד פטרת ציפורניים מפני שהוא נלחם בזיהום ומסייע לשקם את ה PH של העור. מערבבים חומץ ומים חמים ביחס של 1:2 (לטובת המים) ומשרים את הציפורן הנגועה בתמיסה במשך 10-15 דקות. לאחר מכן לשטוף היטב ולייבש את הרגל. יש לחזור על הפעולה פעמיים ביום עד שהפטרייה נעלמת.
  אם העור נהיה מגורה ומגלה רגישות לחומץ, יש להוסיף מים לתמיסה עד שריכוז החומץ לא יביא לגירוי וכן לרדת לתדירות של פעם ביומיים במקום מידי יום.
 5. שמן אורגנו- שמן אורגנו משמש לחיטוי, אנטי-בקטריאלי, נגד טפילים, משכך כאבים ואנטי פטרייתי. מאפיינים אלה הופכים אותו ליעיל בטיפול  נגד פטרת ציפורניים.
  יש לערבב מספר טיפות של שמן אורגנו בכפית שמן זית והשרות את הציפורן בעזרת צמר-גפן למשך 30 דקות, לאחר מכן יש לשטוף ולייבש את אצבעות הרגליים ביסודיות. יש לחזור פעם או פעמיים ביום למשך שלושה שבועות כדי לראות תוצאות חיוביות על הציפורן.
 6. שטיפת מי פה ליסטרין- השטיפה שהורגת חיידקים בפה, יכולה לשמש גם לטיפול נגד פטרת ציפורניים. שילוב תרכובות התכשיר עם אלכוהול מסייעים להרחיק חיידקים מזיקים ופטריות
  ממלאים גיגית בליסטרין או בחלקים שווים של ליסטרין וחומץ לבן, משרים את הרגל 30 דקות ולאחר מכן משפשפים את הציפורן הנגועה בעדינות. לאחר מכן לשטוף ולייבש באופן יסודי את הרגל. יש לחזור על הטיפול פעם- פעמיים ביום עד שהפטרייה נעלמת.
 7. שום- השום מכיל תרכובות עוצמתיות כמו אליצין ואג'ואן חומרים בעלי תכונות אנטי-פטריתיות.
  יש לערבב שמן שום עם כמות שווה של חומץ לבן, למרוח על הציפורן הנגועה ולחבוש למשך כמה שעות את הציפורן עם התמיסה. אם אין אפשרות להשיג שמן שום ניתן להכין לבד ע"י טיגון של שתי שיני שום כתושות בשתי כפות שמן זית. אפשר גם לאכול 1-2 שיני שום כתושות טריות מידי יום.
 8. מיץ לימון– מיץ מלימון טרי מכיל תכונות מחטאות ונוגדות פטריות. חומצת הלימון שבפרי תעצור את התפשטות הפטרייה. יש למרוח מיץ לימון על הפטריה למשך 30 דקות לפני השטיפה. ניתן לערבב את מיץ הלימון עם שמן זית בכמות שווה ולעסות את האיזור הנגוע על מנת לרכך את העור ולהשאיר למשך מספר שעות.
 9. שמן לבנדר- בשמן לבנדר ישנן מספר תרכובות נדיפות ותכונות חיטוי שיכולות להילחם בכל זיהום בעור. מערבבים 5 טיפות של שמן לבנדר ו-5 טיפות של שמן עץ התה, השתמש במקלון אזניים בכדי למרוח את התערובת על הציפורן ומתחתיה. לאחר 10 דקות שטוף וייבש את הרגליים ביסודיות.
 10. שמן תפוז- גם בשמן תפוז יש תכונות אנטי-פטריתיות ויכול לשמש לטיפול בצפורני הרגליים. שמן תפוז יכול לגרום לתגובות אלרגיות או לתופעות לוואי ולכן חשוב לנסות את השמן על נקודה קטנה לפני השימוש. יש לטפטף בעזרת טפטפת שמן תפוז טהור בין אצבעות הרגליים, מעל ומתחת לציפורניים. אם העור רגיש יש לדלל את השמן עם כמות שווה של שמן בסיס כמו שמן זרעי ענבים. הנח לשמן להספג למשך 30 דקות פעמיים שלוש ביום עד שתראה שיפור במצב הציפורן.

ההצלחה בטיפול של פטרת ציפורניים ע"י שימוש בתרופות טבעיות תלויה בעיקר בשימוש נכון ובהתמדה השתמש בטיפול למשך חודש אחד לפחות ואפילו שניים- כדי לראות תוצאה חיובית. פדיקור רפואי יסייע לטיפול שתבחר לחדור לעומק הציפורן ולרפא אותה בצורה יעילה יותר.
עם סבלנות והתמדה תצליח לרפא את הזיהום ברגל ולהשיב לציפורן בריאות וחיוניות.

* אם אתה סובל מכאבים או מהתפשטות הפטריה פנה לרופא לייעוץ.

בבליוגרפיה

Syed, T. A., Qureshi, Z. A., Ali, S. M., Ahmad, S., & Ahmad, S. A. (1999). Treatment of toenail onychomycosis with 2% butenafine and 5% Melaleuca alternifolia (tea tree) oil in cream. Tropical Medicine & International Health, 4(4), 284-287.

Society for General Microbiology. (2011, February 16). Lavender oil has potent antifungal effect. ScienceDaily. Retrieved October 12, 2014 fromwww.sciencedaily.com/releases/2011/02/110214201842.htm

 

ייתרונות עיסוי הריון לבריאות האם והעובר

אם את מתעניינת בעיסוי הריון אך לא בטוחה אם הוא יתרום לך ולעובר שלך אספתי עבורך מעט מידע מדעי על מחקרים שנעשו על עיסויי הריון והשפעתו על בריאותך ועל בראותו של העובר.

עיסוי גוף משמש כבר מאות שנים לשיפור הבריאות כללית, להפחתת לחצים, ולהקלה על מתח בשרירים, אך דוקא עיסוי הריון זכה לעיתים לתגובות אמביוולנטיות מהקהילה הרפואית לגבי בטיחותו ותכליתו . 

מחקרים עדכניים מוכיחים כי טיפולי עיסוי לפני לידה יכולים להיות מרכיב מאוד מרכזי בטיפולי טרום לידה לנשים.

טיפולי עיסוי נותנים מענה לצרכים שונים באמצעות טכניקות שונות, שאחת מהן ואולי הפופולארית ביותר נקראת "עיסוי שוודי" מטרתו היא להרגיע מתח בשרירים ולשפר את זרימת מערכת הלימפה וזרימת הדם דרך לחץ מתון המופנה לקבוצות השרירים בגוףעיסוי שוודי הוא שיטת עיסוי לפני הלידה המומלצת במהלך ההריון משום שהוא מתייחס ברובו לקשיים נפוצים הקשורים לשינויים בשלד ובמחזור הדם שנגרמו משינויים הורמונליים במהלך ההריון.

מחקרים* שנעשו ב 10 השנים האחרונות הראו שכאשר טיפולי עיסוי משולבים בזמן ההריון, רמות ההורמון הקשורות בהרפיה ומתח משתנות באופן משמעותי. מה שמוביל לויסות מצב רוח ולשיפור בבריאות הלב וכלי הדם.
כמו כן, מחקרים מצביעים על כך שטיפול בעיסוי שמבוצע במהלך ההריון יכול להפחית את החרדה, להפחית סימפטומים של דיכאון, להקל על כאבי שרירים וכאבי פרקים, ולשפר את מהלך הלידה ואת בריאות יילוד.

מחקר שנערך במיאמי ב 2009 בנשים הרות שקיבלו עיסויים דו שבועיים בהריון במשך חמישה שבועות בלבד, מצא שהורמונים כגון נוראפינפרין וקורטיזול ("הורמוני לחץ") הופחתו ורמות הדופאמין והסרוטונין היו מוגברות (רמות נמוכות של הורמונים אלה קשורות לדיכאון). שינויים אלו ברמות ההורמונים גם הובילו להפחתה בסיבוכים במהלך לידה ולפחות מקרים של סיבוכי יילוד, כגון משקל לידה נמוך. התוצאות מצביעות באופן מובהק על יתרונות בריאותיים של האם ויילוד, כאשר טיפולי עיסוי הריון שולבו בטיפול טרום לידה.

במחקר נוסף שנערך בארה"ב ב 2006 נבדקו שישים וארבעה ילודים גיל  6.8 ימים) של אמהות הסובלות מדיכאון שקיבלו עיסוי בלחץ מתון לעומת טיפול עיסוי לחץ קל בזמן ההריון (חודש 5 עד חודש 8) ובו הושוותה התנהגותם במהלך תצפיות שנמשכו 15  דקות ועל הביצועים שלהם במדד Brazelton (סולם הערכת התנהגות של ילוד).
קבוצת הילודים שאמהותיהם קיבלו עיסוי לחץ מתון בילתה אחוזים גדולים יותר מזמן התצפית כשהם מחייכים ומשמיעים קולות, והם קיבלו ציונים טובים יותר באשכולות אורינטציה, תנועה, רגישות, ודיכאון של מדד Brazelton.

המחקר מצביע על קשר חיובי מובהק בין עיסויי הריון לבין בריאות היילוד.

על ייתרונות נוספים של עיסוי הריון תכלי לקרוא כאן

 *בבליוגרפיה

Field, T., Diego, M., Hernandez-Reif, M., Deeds, O., & Figueiredo, B. (2009). Pregnancy massage reduces prematurity, low birthweight and postpartum depression. Infant Behavior and Development, 32(4), 454-460.

Field, T., Hernandez-Reif, M., & Diego, M. (2006). Newborns of depressed mothers who received moderate versus light pressure massage during pregnancy. Infant Behavior and development, 29(1), 54-58.

פדיקור רפואי לקשישים ולבני גיל הזהב

 פדיקור רפואי לקשישים ובני גיל הזהב לא דומה בהרכח לפדיקור לשאר האוכלוסיה, שינויים שעוברים על הגוף עם הגיל ומצב בריאותי משתנה דורשים התייחסות אחרת ומיוחדת לקשישים. סיכמתי עבורכם מהן הנקודות שיש להתייחס אליהן בטיפול פדיקור רפואי באוכוסיה הבוגרת.

איך העור והציפורן משתנים עם הגיל?

אצל מטופל מבוגר, מצב כלי הדם ומחזור כלי הדם נמצאים לרוב בירידה. ככל שאנו מתבגרים מתרבות ההפרעות במחזור הדם, במיוחד בכפות הידיים והרגליים. בנוסף העור נהיה דק יותר הוא נקרע ונפצע בקלות ולכן עלינו הפדיקוריסטים להיות הרבה יותר זהירים בטיפול בעור. הציפורניים.
הציפורניים עם הזמן, מתוך שהייתן הממושכת בנעליים, נהיות יותר נוקשות ועבות, זה נגרם מפצעים קטנים לאורך החיים, הן מתחילות להסתלסל פנימה וצוברות יותר לכלוך בצידהן.

האם יש מצבים בריאותיים הקשורים בהתבגרות המשפיעים על אופן ביצוע פדיקור רפואי לקשישים?

ככל שאנו מתבגרים אנו מפתחים בעיות וסימפטומים, לכן לפני טיפול חשוב לברר על מצבו הבריאותי של המטופל. מטופל החולה בסכרת ונוטל אינסולין, גלוקטרול או תרופות דומות וכן אספירין המדלל את הדם ידליק נורת אזהרה אצל המטפל מפני שמחזור הדם שלו נוטה לסבול מהפרעות. כך גם לגבי מטופלים שסובלים מיתר לחץ דם.

אילו אמצעי זהירות ננקטים בפדיקור רפואי במטופל עם הפרעות במחזור הדם?

יש לטפל בזהירות ועדינות, סביר שנגלה כפות רגליים נפוחות באיזור הקרסול ובכפות הרגליים. הנפיחות נובעת ממצב כלי הדם. כמו כן אסור לחתוך עור יבש או יבלות. המפתח בטיפול הוא לרכך ולהגמיש את העור.

מהי הטמפרטורה המומלצת להשרייה של כפות רגליים נפוחות? האם להשתמש במים קרים או חמים?

הטמפרטורה המומלצת להשרייה היא במים חמימים עד 37.8°. אצל אוכלוסיה מבוגרת, כאשר משרים את רגליהם הרקמות מתחממות אף הן ודורשות יותר חמצן, אם רקמות אלה סובלות גם מהפרעות במחזור הדם, החמצן מתקשה להגיע לרקמות אלה. אם ישנה גם נפיחות היא מגבירה את הלחץ על כלי הדם ברגליים ובקרסוליים ומקשה עליהן אף יותר לקבל חמצן ממחזור הדם.
מסיבה כלשהיא, רבים חושבים שכדאי לטבול רגליים במים חמים מאוד כדי "לחטא את הבקטריות", זכרו שאם המים חמים מידי כדי לטבול בהם את כל הגוף, הם גם חמים מידי עבור הרגליים.

האם יש הבדל בדרך בה כדאי לעסות רגליים נפוחות  מרגליים אחרות?

הדבר החשוב ביותר בעיסוי רגליים נפוחות הוא לדחוף את הנוזלים המצטברים במעלה הרגל לכיוון הלב, זה עוזר לשפר את מחזור הדם מעט. יש להזהר לא להפעיל יותר מידי לחץ בעיסוי אלא לקרוא את שפת הגוף של המטופל ובעדינות להתאים את עוצמת המגע לנכונות של הגוף לקבלו.

איך אטפל בציפורן הנגועה בפטריה?

דבר ראשון יש לפנות לרופא עור, לקחת דגימה מהציפורן לביופסה שבודקת באיזו פיטריה מדובר. יש מספר אפשרות של טיפול רפואי בפטרת ציפורניים בהמלצת הרופא המטפל. אם המטופל המטופל בוחר לבחור בטיפול טבעי קיימים מספר שמנים אתריים שנותנים פיתרון מצויין לריפוי הציפורן.

כיצד מטפלים בציפורניים מעובות?

אחד הסימנים לפטרת הוא ציפורניים מעובות, צהובות או שחורות ואפילו מנותקות מן העור. אני כפדיקוריסטית, משייפת מהציפורן את כל החלק הנגוע (זה לא כואב) ובכך גם מקטינה את עובי הציפורן הדבר עוזר להפחתת לחץ מהציפורניים ומסייע לטיפול בפטריה לחדור לעומק הציפורן.

האם יש השפעה מטיבה לטווח ארוך אצל קשישים שמטופלים באופן קבוע בפדיקור?

כן, למשל הקפדה על ציפורניים גזוזות מונעת מהן להפצע בהמשך. אם ציפורן הבוהן ארוכה ועבה מידיי היא תפגע מהקצה של הנעל ולחץ יתווסף על בסיס הציפורן. כל צעד נוסף ייצר פצע זעיר אשר בתוך שבועות וחודשים יתפתח להיות פצע לחץ גדול על הבהן שבעקבותיו הציפורן מתרוממת או מתעבה.
שמירה על ציפורניים גזוזות תורמת לשמירה על בריאות כף הרגל והציפורניים.

מלבד גזירה מוגזמת, ממה פדיקוריסט צריך להמנע בטיפול פדיקור לקשישים?

שום כלי חותך לא צריך להיות בשימוש. בייחוד באוכלוסיה מבוגרת. שיוף כף הרגל מותר, המטרה היא להחליק את הרגל בעזרת ריכוך של העור הקשה ולא ע"י הסרתו.
דבר נוסף בפדיקור לקשישים הוא דחיפת העור מעל הציפורן, אצל האוכלוסייה הבוגרת לא כדאי לעשות זאת מפני שהציפורן נשארת חשופה לסכנת זיהום, אפילו אם הדחיפה נעשית עם מקל דחיפה סטרילי זה לא מומלץ מפני שהעור באיזור הזה דק מאוד, במקום זה אני מורחת קרם מרכך על העור ומעסה אותו פנימה בעדינות. בנוסף כדאי להמשיך ולמרוח קרם על כפות הרגליים גם בין הטיפולים כדי לשמור על העור רך.

האם בעזרת טיפולי פדיקור קבועים ניתן לטפל ולשפר את מצבן של יבלות?

כן, טיפולים קבועים בתדירות של פעם בחודש יעשו שירות נפלא למטופל מבוגר או קשיש. הסוד בפדיקור טוב הוא גזירה מעוגלת של הציפורן וניקוי השוליים. שאר הטיפול של טיפוח הרגל זה הדובדבן שבקצפת. הטיפול בציפורניים הוא הכרחי כדי שיהיה נוח ללכת בהן אך פדיקור טוב הוא כזה שיגרום למטופל להרגיש כאילו הוא מהלך על ענן.

 

הכל על טיפול רפלקסולוגי

איך יתכן שכפות הרגליים שלנו, האיבר שעובד כל כך קשה, ונושא אותנו לכל מקום בחיינו, זוכה מאתנו להתעלמות והזנחה? עיסוי רפלקסולוגי משלב מנוחה וטיפוח של כפות הרגליים עם ריפוי ואיזון הגוף.

מהי רפלקסולוגיה?

רפלקסולוגיה היא שיטת טיפול שפותחה בתחילת המאה ה־20 על ידי רופא אף־אוזן־גרון בשם ד"ר ויליאם פיצג'ראלד. תורת הרפלקסולוגיה נשענת על מפת כף הרגל שהיא מעין מראה של כל הגוף, כך שדרך הנקודות, האזורים, הקווים והתעלות שבכף הרגל משתקפים כל האיברים שבגופינו.

באמצעות התבוננות, לחיצות, מישוש, עיסוי ומתיחות קלות של כפות הרגלים אני מאבחנת ומטפלת בליקויים במערכות הגוף השונות ומרגיעה ומקלה במצבים שונים של כאב. הטיפול הרפלקסולוגי גורם לתגובה עצבית ואנרגטית בכל הגוף שמגרה וממריצה את מחזור הדם ואת כוח הריפוי הטבעי של הגוף.

למעשה, לא רק איברי הגוף משתקפים בכפות הרגליים אלא כל מציאות חיינו והתפיסה העצמית שלנו שכוללת את דפוסי חשיבה ורגשות, נקודות החוזק והתורפה שלנו, ויחסנו לסביבה.

בשביל מה אנחנו צריכים טיפול רפלקסולוגי?

הקריסטלים הם פסולת אשר מצטברת בכפות רגלינו (מאין תחושה של גרגירים שמתפצפצים לנו מתחת לידיים תוך כדי העיסוי) ניתן לשנע את הקריסטלים\רעלים מהגוף דרך מערכות הפינוי (מע' הנשימה, עיכול, שתן ועור) ועל ידי כך להביא את הגוף לידי איזון. בהיות כפות הרגליים נקודת המגע שלנו עם הקרקע- טיפול רפלקסולוגי עוזר להחזיר לנו את תחושת הקרקוע ואיתה את הדיוק בפעולות שלנו ובבחירות שלנו בחיים.

רפלקסולוגיה תורמת לטיפול במגוון רחב של בעיות:
בעיות רגשיות וכרוניות
: עייפות כרונית, כאבי ראש ומיגרנות, עומס ולחץ נפשי, בעיות בריכוז, חולשה פיזית ובעיות עיכול ותזונה.
בעיות רב־מערכתיות: תחושה כללית רעה כשלא ברור מה מקורה, יכול להתבטא בבעיות במערכת העיכול, הכליות וההורמונים.
בזמן הריון: נשים הרות סובלות לעתים ממתח נפשי, מתחושות עייפות וחולשה ומנפיחות ברגליים. באמצעות הטיפול בכף הרגל, אפשר להקל על כאבי השלד, לסייע בהכנת הגוף ללידה ולהקל על מתחים נפשיים.
גיל הזהב: בעיות בגפיים ובעיקר בכפות הרגליים נפוצים בקרב האוכלוסייה בגיל הזהב. טיפול בכף הרגל הוא אופציה מצוינת ועדינה בעבורם, שיכולה להביא להקלה על כאבים שונים בגוף. ימים מרוכזים של פדיקור רפלקסולוגי בבתים לגיל הזהב זוכים להצלחה רבה והקשישים מצפים להם בכיליון עיניים.

כל שינוי במבנה הנורמלי של הרגל עלול להעיד על בעיה או מחלה אפשרית. האבחון הוא מורכב מאוד והדוגמאות המובאות כאן הם לצורך הדגמה בלבד.

 • התקררות אודם באזור התחתון של הבוהן מעיד על גרון אדום; גבשושיות זעירות מתחת לבוהן יכולות להעיד על גודש; אודם בין אצבעות הרגליים עלול להצביע על בלוטות לימפה נפוחות.
 • לחץ דם גבוה: כף רגל נפוחה מהרגיל ואדומה.
 • בעיות קרדיולוגיות: נימי דם בכמות רבה מהרגיל בכף הרגל.
 • אסתמה: חריצים באיזור במרכז כף הרגל אשר מייצג את הוושט ועל קנה הנשימה המצוי בין הבוהן הראשונה והאצבע השנייה.
 • דלקות אוזניים: נפיחות וכאב בזרת ומתחת לשורש הזרת.
 • סוכרת: נקודות לבנות על כף הרגל באזור המייצג את הלבלב מעידות על ירידה ברמת האינסולין. לעיתים יופיעו כאבים בעת המישוש או קריסטלים – גבשושיות זעירות ודמויות אורז מתחת לעור.
 • דלקת בשלפוחית השתן: נפיחות או אודם בקשת שמעל העקב.
  אלרגיות: חריצים קטנים באמצע הרגל, המציינים את הכבד והטחול

לחיצות ושחרור של אזורים חסומים באמצעות מגע נעים, מונעים כאבי שרירים, משפרים זרימת הדם ומחזקים את הגוף והנפש ובכך עשויים אף למנוע הופעה של מחלה.

כירומסאז'- איך ייתכן שעיסוי ממצק את עור הפנים?

כירומסאז'- הוא עיסוי לימפטי, טכניקה לעיסוי פנים עדין ,שמטרתו סילוק וניקוז רעלים מהגוף.

שיטת הכירומסאז' הומצאה בשנות ה- 80 ע"י המעסה הספרדי הגאון פרופסור אנריקה קסטלס גרסייה.
כירומסאז' היא שיטה ייחודית לעיסוי הפנים, שאני מבצעת כחלק מטיפול פנים ויופי, ומשיגה בעזרתה תוצאות משמעותיות במיצוק והצערת מראה הפנים.

איך העיסוי הזה עובד?

מערכת הלימפה פועלת כמערכת ניקוז לרעלי הגוף. בשל כך עלולות להתרחש חסימות או עומס על מערכת הלימפה.
עיקר הנוזל בגופינו עובר דרך מערכת הדם וחלקו מופרש מתוך כלי הדם שנמצאים במרחב הבין תאי  אילו הם הנוזלים הלימפטיים שבסופו של דבר גם חוזרים למערכת הדם דרך המערכת הלימפטית הכוללת את הבלוטות הלימפה.
כאשר המערכת חסומה או פגועה תפקודה אינו יעיל, הנוזל הלימפטי אינו מתנקז כראוי ומצטבר באזור הבין תאי.
זאת הנפיחות שאנו מכנים בצקת.

ומה העיסוי עושה לעור הפנים?

השפעת העיסוי מורגשת על שלוש מערכות מרכזיות שמשפיעות על מראה הפנים: מאזן הנוזלים, מערכת השרירים ומערכת העצבים, אלה קשורים זה בזה ומשפיעים זה על זה. בזמן העיסוי אני מאבחנת את צרכיו ובעיותיו הספציפיות של המטופל, ומשלבת טכניקות השונות, הפועלות על מנגנונים השונים וכך משיבה לעור את האיזון שהוא זקוק לו.

ואיך ארגיש בזמן העיסוי?

המגוון הרחב של תנועות העיסוי העדינות, המאפשר לי להפתיע את המטופלת בריקוד עיסוי שונה לגמרי בכל פעם, וכך לגרום לך בכל פעם חוויה אחרת. מגוון התנועות מונע ממערכת העצבים של הגוף להתרגל לתנועות ולפתח אדישות, וכך נמנעת ירידה ברמת התוצאות- גם ברמה הפיזיולוגית וגם באפקט המרגיע על מערכת העצבים.