ייתרונות עיסוי הריון

עיסוי הריון מלטף מעניק לאשה ההרה ייתרונות פיזיים ומנטאליים יחד. במהלך ההריון אישה חווה כל כך הרבה שינויים בכל תחום בחייה, ומגע מכיל, שמטפל ומשכך את כל העומסים והמתחים, והכאבים, הוא מבורך עבור כל אישה הרה. לפניכן מעט מהייתרונות שמביא עימו עיסוי בהריון.

הפחתה של נפיחות

בצקת, או נפיחות במפרקים במהלך הריון, נגרמת לעתים קרובות על ידי זרימת דם מופחתת ומגבירה את הלחץ על כלי דם הגדולים ברחם הכבד. עיסוי רקמות רכות מסייע להמריץ את זרימת הלימפה בגוף בכדי להפחית את ריכוזי הנוזלים במפרקים הנפוחים, משפר את פינוי הפסולת מהרקמה.

שיפור של כאב עצבי

כאב עצבי נחווה על ידי נשים רבות בשלבי הריון מאחר והרחם נשען על שרירי רצפת האגן והגב התחתון.
הלחץ של הרחם הגדל מותח את שרירי של הרגל העליונה ותחתונה, גורם להם להתנפח ולפעיל לחץ על עצבים סמוכים. עיסוי מטפל בעצבים המודלקים באמצעות שיחרור המתח בשרירים הסמוכים. נשים רבות חוו הפחתה משמעותית בכאב העצבי במהלך הריון באמצעות עיסוי רגיל.

הקלה רגשית

הריון מביא עימו לעתים התרגשות אדיררה ציפייה דאגות ומתחים בנוסף קשיי שינה שינה וקשיים פיזיים. אנחנו הנשים חוות את מכלול שק הרגשות יחד עם שינויים הורמונליים שעשויים והוציא אותנו מדעתנו. עיסוי בהריון עוזר לך להתמודד ולווסת את המתחים זהו טיפול שמוענק במיוחד לך ונותן מרחב בטוח ושקט לטפל בעצמך להרשות לעצמך ויסולהתפנק. ההקלה הנפשית שתרוויחי מטיפול הוליסטי תאפשר לך לחדש את האנרגיות הרגשיות ולחזור לאיזון שלעתים חומק מאיתנו.

עיסוי בהריון כחלק מטיפולים בהריון

היתרונות של עיסוי יכולים לשפר עבור נשים הרות רבות את הבריאות הכללית לפני הלידה.
תוך כדי הדרכה והייעוץ של המטפל, ניתן לשלב עיסוי כחלק שגרתי מטיפול טרום לידתי, כתוספת רגשית ופיזית מוכחת לשיפור תוצאות הריון-שיפור במצב בריאותם של האם והיילוד.
מומלץ
להתייעץ עם המיילדת שלך או רופא הנשים לפני תחילת כל פרקטיקה טיפולית חדשה.

יתרונות פוטנציאליים נוספים של עיסוי לפני לידה:

הפחתה בכאבי גב
הפחתה בכאבי מפרקים
שיפור בזרימת מערכת הדם והלימפה
הפחתה בבצקת
הפחתה במתח השרירים ובכאבי ראש
מתח וחרדה מופחתים
חמצון משופר של רקמות ושרירים רכים
שינה טובה יותר

מדוע חשוב לקבל עיסוי הריון ממטפל המוסמך לכך?

מטפל מוסמך בעיסוי הריון מודע לנקודת לחץ הנמצאות על הקרסוליים ועל פרקי הידיים שיכולות לגרות בעדינות את שרירי האגן, שכוללים את הרחם. מטפל מוסמך בעיסוי הריון יוכל למנוע לחץ ספציפי ומכוון לאזורים אלה במהלך ההריון.
כל אישה שחוותה התכווצויות מוקדמות או צירי ברקסטון היקס עקביים צריכה להתריע על כך בפני המטפל שלה על מנת שידע להימנע מלחץ על נקודות אלה.

על אילו מצבים נוספים עליי לדווח למטפל לפני ביצוע עיסוי הריון?

הריון בסיכון גבוה
יתר לחץ דם הנגרם בהריון (PIH)
רעלת הריון
צירים מוקדמים
נפיחות חמורה, לחץ דם גבוה, או כאבי ראש חמורים פתאומיים.
לאחר לידה

האם עיסוי הריון בטוח לאורך כל ההריון?

נשים יכולות להתחיל טיפול עיסוי בכל נקודה בהריון בשליש הראשון, שני, או שלישי.
מעסים רבים יסרבו להציע עיסוי לאישה שנמצאה עדיין בשליש הראשון שלה בגלל הסטטיסטיקה המוגברת להפלה הנמשכת לאורך 12 השבועות הראשונים של הריון.

אפרת פינקס- מטפלת מוסמכת בעיסוי הריון בקליניקת "מגע משלים" בקיבות עין השופט בצפון.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *