עיסויי מרפא כאב

העיסויי שלי מורכב ממספר טכניקות מגע, בינהן רפלקסולוגיה לכפות הרגליים, עיסוי שוודי ועיסוי רקמות עמוקות
מעניק מגע מכף רגל ועד ראש הנותן מנוחה לכל הגוף והטענתו באנרגיות חדשות.

כל עיסוי מותאם בדיוק לבעיית המטופל, רצונו וצרכיו ולכן כל עיסוי הוא מיוחד במינו.
לאחר העיסוי, המטופל מקבל תרגילים לשמירה ותמיכה בגוף שנותנים לו כלים לשמר את האיזון שהושג בטיפול.

בעיסוי אני משתמשת בשמן בסיס אליו אני מוסיפה שמנים אתריים בהתאם לתורת הארומתרפיה שדוגלת בפתרון מכאובי הגוב בעזרת ריחות של צמחי מרפא שונים, כאשר לכל בעיה מותאם ניחוח שונה.

סיפור מקרה לדוגמה

לקוח המשמיע תלונה על כאבי ראש חוזרים ונשנים ומתח בצוואר אבקש ממנו לשכב על הגב, אתחיל במגע עדין בכפות הרגליים, במטרה להכניסו למנוחה ראשונית, אכוון אותו לנשימה מודעת אל הבטן ואל בית החזה. במקרה הזה אבחר לעבוד על קצוות הגוף: כפות רגליים, כפות הידיים והראש. קצוות הגוף משוייכים למערכת העצבים המרכזית והם אלה אשר מגיבים למצבי סטרס.
בכפות הרגליים אעבוד בעיקר על נקודות רפלקסולוגיות המשפיעות על הראש, על הקיבה על הכליות ועל כל חוליות הגב, זאת מפני שכאבי ראש מושפעים לפעמים מ"עיכול לא נכון של המציאות" שגורם לחוסר איזון בגוף ומוביל למתח עודף בראש. רפלקסולוגיה היא דיאלוג עם המטופל, הרגישות שהוא יגלה במגע תדובר בטיפול ולפיה נעבוד. תנועות , העיסוי יוצרות גל, כמו הנשימה פנימה והחוצה ומבילות בסופו לרגיעה כללית.  הייתי בוחרת סינרגיית שמן מרגיע על בסיס פרחים, כמו לבנדר, מאי צ'אנג וגרניום.

במקרה שמגיעה לקוחה עם כאבי גב תחתון, העיסוי יתמקד בכל החלק האחורי של הגוף ובבטן.
וישולבו בו מתיחות לשם פיתול והגמשת הגב. במגע ברגל אתמקד בפנים כף הרגל וכמובן אצור דיאלוג שבעזרתו אברר אם יש קשר רגשי לכאב והטיפול בהתאם.

ולכן כל טיפול הוא שונה ממשנהו והעיסוי מותאם באופן אישי לחווית המטופל.

 

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *